Қысқа мерзімді сабақтың жоспары
Пәні: | Математика | 3 — сынып | ||
Сабақтың тақырыбы: | Көбейту және бөлу | |||
Мақсаты | 2 — гекөбейту, бөлуді меңгереді. | |||
Күтілетін нәтижесі: | Есептеу дағдылары жетіледі, қисынды ойлауға жетіседі. | |||
Сабақта қолданылатын материалдар: | Оқулық, қима қағаздар, тапсырмалар жазылған парақшалар, таза парақшалар, фломастерлер. | |||
Оқыту әдістері: | Оқыту мен оқудағы жаңа әдістер, СТО, АКТ, көшбасшылық, оқытуды, оқуды бағалау, талантты, дарынды балалармен жұмыс. | |||
Сабақ кезеңдері | Әдіс — тәсілдер | Мұғалімнің іс — әрекеті | Оқушының іс — әрекеті | |
1 — кезең Проблеманы айқындау | Топтарға бөліну Ойсергек СТО | Амал таңбалары арқылы топтарға бөледі. Әр амалға мысалдар құрайды. | Топқа бөлініп отырады, ережені еске түсіреді. Топтарда бірлесе қосынды, айырма, көбейтуді, бөлді құрайды. | |
Үй тапсырмасын тексеру | «Қарсы топ тапсырмасы» СТО: Бірлескен ізденіс «Ұстаз тапсырмасы» | а) Бір — біріне қосындыны санға бөлу, көбейтуге байланысты тапсырмалар дайындауды тапсырады. ә) Өткен сабаққа байланысты тапсырма ұсынады: | Тапсырмаларды топтарда талқылай отырып, мәндерін бірлесе шешеді. Тапсырмаларды топтарда талқылайды, тақырыбын анықтайды, бірлесе мәнін табады, қорытынды жасайды. | |
2 – кезең Проблеманы шешу. Жаңа тақырыпқа бағыттау. | «Бірлескен зерттеу.» «Болжау» стратегиясы Сергіту сәті | АКТ — дан тапсырмалар ұсынады: Музыка қосады. | Тапсырмаларды зерттейді, топтарда бірлескен талқылау жүргізеді, ұсыныстарын айтады, шешімдерін жариялайды: Музыка әуенімен билейді. | |
3 — кезең Проблема шешімін қолдану. Оқулықпенжұмыс | «Ойлан, қолдан» Жұптық жұмыс Топтық жұмыс. Жеке жұмыс | Оқулық тапсырмаларына назарларын аудартады. 1 — тап. Көшбасшы оқушыларға оқытады. 2 — тап. Досыма көмек. Дарын — ды, таланттыбалалардың көмегіне жүгіндіру. 3 — тап. Есеп туралы білімдерін еске түсіртеді. 4 — тап. «Жекпе — жек» ойыны арқылы орындатады. | Тапсырмаларға шолу жасайды. Оқиды, өз тұжырымдары мен салыстырады. Дарынды, талантты оқушылар жаңа тақырыпты үйрете тұрып, тақтада орындайды. Есепті дауыстап оқиды, сөз — дік жұмысын жүргізеді, талқылайды, шартын, сұрағын анықтайды. Мысалды орындауға бір — бірін тақтаға жекпе — жекке шақырады, жарыса орындайды. | |
Қорытындылау Кері байланыс | «Алақан» әдісі | Бас бармақ — не істедік? Балан үйрек — не білдік? Ортан терек — не ұнады? Шылдыр шүмек — не түсінб — к? Кішкентай бөбек — кімнің көмегіне жүгінеміз? | Алақан сұрақтарына жауап жазады., бір — біріне рахмет айтады. | |
Бағалау | Сабақ барысындағы мұғалімнің оқыту үшін бағалауы. Топ басшысының оқытуды критериалды бағалауы. | |||
Үйге тапсырма |
Толық нұсқасын жүктеп алу
Көбейту және бөлу, 3 сынып, қмж, математика, 3 сынып, ҚМЖ математика